понеділок, 11 лютого 2013 р.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА КНИЖКАМИ

     На жаль, багаті книжкові колекції поступово відходять у минуле, поступаючись місцем новітнім технологіям (зокрема тим, з яких ви зараз читаєте цей пост) та більш компактним та легким носіям.
Але для справжніх поціновувачів книг, які зуміли зберегти домашню бібліотеку, будуть корисними наступні поради, як правильно здійснювати догляд за своєю колекцією.
     Полиці з книгами найкраще розташовувати в затемнених місцях - це допоможе уникнути вигоряння сторінок і обкладинок.
     Ті із книг, яким не знайшлося місце на полицях, можна зберігати в картонних коробках в місцях, віддалених від обігрівальних приладів.
     Починаючи чергове прибирання необхідно зняти всі книги з полиць і розкласти їх у потрібному порядку, сортуючи за жанром, розміром або навіть кольором - усе залежить від особистих переваг. Популярні у вашій домівці книги необхідно поставити в перший ряд, щоб доступ до них залишався вільним.
     Варто пам'ятати, що книжкові полиці, на яких розставлені книги за розміром, виглядають набагато акуратніше тих, де книги стоять «в різнобій».
     Не можна забувати, що книжки в м'якій палітурці варто виставляти окремо - так вони прослужать довше й будуть мати більш акуратний вигляд.
     Якщо є така можливість, постарайтеся виділити місце під книги в кожному приміщенні - таким чином, дитяча література буде прикрашати кімнату підростаючого покоління, романи розташуються поруч із вашим улюбленим кріслом, а наукові праці займуть законне місце в кабінеті.
     Книги є серйозним накопичувачем пилу, і боротися з ним треба обов'язково.
     Полиці, на яких стоять книги потрібно періодично протирати від пилу. Самі книги також необхідно витирати м'якою сухою серветкою або ж пилососити їх із використанням спеціальної насадки.
     Варто пам'ятати, що поліроль, яким під час прибирання найчастіше обробляються полиці, згубно впливає на книги, тому розставляти їх можна тільки на повністю суху поверхню.
     Часто старі книги заселяє пиловий кліщ - позбутися від нього допоможе нехитрий прийом. Книгу необхідно сховати в пластиковий пакет, що щільно закривається, і покласти в морозильну камеру на три доби - кліщ загине. Від книжкових «поселенців» допоможе також позбутися й звичайний скипидар, яким варто протерти внутрішню сторону обкладинки.
     Догляд за книгами зовсім не складний, але при цьому він вимагає певної регулярності, тому постарайтеся хоча б приблизно визначитися з періодичністю даного процесу. При належному догляді ваша домашня бібліотека буде радувати вас і членів вашої родини ще довгі роки!
За матеріалами сайту http://koxana.com/rodina/domporad/324-doglknig.html

 

Немає коментарів:

Дописати коментар