четвер, 16 травня 2013 р.

День Матері!


   
На відміну від 8 березня, День матері - це свято не всіх представниць прекрасної статі, а тільки матерів і вагітних жінок. День матері відзначають у багатьох країнах світу, щоправда, у різний час.
  На думку дослідників, традиція святкування Дня матері сягає корінням жіночих містерій Давнього Рима. Давньоримські жіночі містерії призначалися для шанування матері всіх богів - Великої богині. Давні греки відзначають День матері з часів античності. Тоді це було свято на честь богині Геї. Зараз греки відзначають День матері 9 травня. А в Узбекистані свято 8 Березня відзначають як День матері. Аргентинці та індійці відзначають День матері у жовтні, іспанці, серби й португальці - у грудні, вірмени - у квітні.
 В Україні День матері святкують з 1929 року. Спочатку це свято "оселилося" в Галичині. З плином часу воно було дещо забуте, але зараз ми знову шануємо День матері. Цього дня діти влаштовують урочисті заходи для своїх матусь і бабусь, намагаються їм у всьому догодити, виготовляють власноруч листівки та подарунки. Зазвичай підготуватися до свята дитині допомагає тато - бере активну участь у підготовці святкових подарунків, порається на кухні тощо. Проте, коли татусь не взмозі виділити час дитині на підготовку  сюрпризу, на допомогу радо прийде наша бібліотека.
   Відтак, у переддень маминого свята в приміщенні нашої читацької вітальні, дітлахи могли розкрити свої творчі фантазії і спільно з нашими бібліотечними працівниками приготувати чудові сюрпризи своїм любим, неповторним матусям!


Немає коментарів:

Дописати коментар